Львівський НДЕКЦ МВС України

Схема доїзду.

Контакти:
Юридична адреса:

м. Львів,79040, вул. Конюшинна, 24.
Фактична адреса:
м. Львів,79040, вул. Збиральна, 24.
Електронна пошта: ndekc@lv.npu.gov.ua
Приймальна директора:
(032) 262-52-19.
Бухгалтерія:
(032) 262-20-34.
Канцелярія:
(032) 262-17-87.
Відділ біологічних досліджень (встановлення батьківства):
(032) 261-39-24.
Факс: (032) 262-50-11.
Охорона: (032) 262-21-73.

Молекулярно-генетична експертиза розвивається чи не найшвидше серед усіх експертних спеціальностей. Точність результатів ДНК-аналізу зробило його необхідною складовою більшості розслідувань — від крадіжок до резонансних та особливо тяжких злочинів, ідентифікації невпізнаних трупів а також встановлення біологічної спорідненості. Крім того, є можливість встановлення генетичних ознак Y-хромосоми, що дозволяє визначати біологічну спорідненість, що успадковується за чоловічою лінією.

Наприкінці 2021 року у Львівському НДЕКЦ МВС для потреб відділу біологічних досліджень та обліку проведено закупівлю генетичного аналізатора нового покоління – SeqStudio, виробництва фірми Applied Biosystems, США. Даний аналізатор, на відміну від існуючого - АВІ 3130 набагато простіший у користуванні, його обслуговування максимально автоматизовано, людський фактор зведено до мінімуму. Генетичний аналізатор SeqStudio має значно вищу чутливість, що дасть змогу отримувати позитивні результати досліджень з високою точністю у більшій кількості об’єктів.

На сьогоднішній день на генетичному аналізаторі SeqStudio проводять верифікаційні дослідження, щоб визначити його робочі характеристики в умовах лабораторії Львівського НДЕКЦ МВС.

Спеціалісти лабораторії молекулярно-генетичних досліджень забезпечують експертний супровід розслідування злочинів, допомагають ідентифікувати невпізнані трупи, встановлюють родинні зв’язки (зокрема батьківство). Нове обладнання дозволить робити це швидше та ще якісніше. Якщо на початку 2011 року, коли у Львівському НДЕКЦ лише запровадили цей вид експертних досліджень, працювало троє експертів, ідентифікацію проводили за меншою кількістю локусів, то сьогодні молекулярно-генетичні експертизи проводять дванадцять кваліфікованих експертів, використовуючи сучасні реагенти, що дають змогу проводити ідентифікацію навіть за двадцяти чотирма локусами.

Спеціалісти відділу біологічних досліджень та обліку завжди можуть надати вичерпні консультації щодо призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень за телефонами, що вказані на офіційному сайті Львівського НДЕКЦ МВС.

Національним агентством з акредитації України (далі – НААУ) проведено нагляд та повторну оцінку випробувальної лабораторії Львівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України на відповідність вимогам ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019, за напрямом – «Молекулярно-генетичні дослідження», та перехід на нову версію стандарту. За результатами вищевказаних робіт, отримано Атестат про акредитацію, виданий Національним агентством з акредитації України (далі – Атестат) за № 201078, який зареєстрований у Реєстрі 23 грудня 2021 року. Цим Атестатом, НААУ засвідчило компетентність Львівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України у сфері: молекулярно-генетичні дослідження; технічне дослідження відбитків печаток та штампів; трасологічні дослідження та випробування; дактилоскопічні дослідження.