Львівський НДЕКЦ МВС України

Контакти:
Юридична адреса:

м. Львів,79040, вул. Конюшинна, 24.
Фактична адреса:
м. Львів,79040, вул. Збиральна, 24.
Електронна пошта: ndekc@lv.npu.gov.ua
Приймальна директора:
(032) 262-52-19.
Бухгалтерія:
(032) 262-20-34.
Канцелярія:
(032) 262-17-87.
Відділ біологічних досліджень (встановлення батьківства):
(032) 261-39-24.
Факс: (032) 262-50-11.
Охорона: (032) 262-21-73.

Історія експертної служби Львівщини

Історія експертної служби починається з кінця 40-х років, коли в системі МДБ було створено групу з шести чоловік та по одному експерту в Стрию, Самборі, Дрогобичі. Першим начальником служби став В. Григоренко. У 1967-1982 роках керівником був полковник міліції В. В. Лебедєв, у 1983-1997 - полковник міліції Г.П. Зуділов. З 1997 року керівником експертно-криміналістичного відділу УМВС України у Львівській області, а з 1999 року – в.о. начальника Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУМВС було призначено полковника міліції В.В. Кульбацького. У 2000 році на посаду начальника НДЕКЦ при УМВС України у Львівській області заступив полковник міліції Ганусин П.І. Наступним керівником в 2004 році був генерал-лейтенант міліції Пісний В.М. На даний час начальник НДЕКЦ при ГУМВС України у львівській області – полковник міліції Заяць Р.Я., на посаді з листопада 2004 року.


ПЕРЕЛІК ЗНАЧИМИХ ДЛЯ ЕКСПЕРТНОГО ПІДРОЗДІЛУ ЛЬВІВЩИНИ ЗДОБУТКІВ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО, МАТЕРІАЛЬНОГО ПЛАНУ ТА ЗМІН В ШТАТНІЙ СТРУКТУРІ

1999

Згідно наказу МВС України від 18.01.1999 року № 30 «Про затвердження Положення про Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України…» в.о. начальника УМВС України у Львівській області підписаний наказ від 03.05.1999 № 134 «Про затвердження Положення про Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр при УМВС України у Львівській області».


Питання подальшого науково-технічного розвитку знайшли своє відображення у вдосконаленні роботи криміналістичної, фізичної, хімічної, біологічної, автотехнічної, вибухотехнічної лабораторій.

Втілення в роботу відділу спеціальних досліджень НДЕКЦ методу рентгено-структурного аналізу при дослідженні дозволило розширити діапазон дослідження металів, сплавів, лакофарбових покриттів та матеріалів, волокон та ін. При дослідженні наркотичних речовин використовуються методи інфрачервоної спектроскопії, а при дослідженні ПММ та спиртних напоїв – методи газової хроматографії. Проводиться повірка приладів, обладнання та вимірювальних інструментів. Проведено ремонт газового хроматографа “Хром – 5”, що дало змогу проводити експертні дослідження світлих нафтопродуктів. На базі газового хроматографа “Хром – 5” створено автоматизовану систему обробки отриманих результатів.

За рахунок залучення позабюджетних коштів за надання платних послуг для потреб ВТС придбано блокувач радіокерованих вибухових пристроїв “Завада”.

2000

Для забезпечення своєчасного виїзду спеціалістів НДЕКЦ на огляди місць подій за резонансними та контрольними злочинами, проведення якісних оглядів, виявлення та вилучення речових доказів, переобладнано а/м "Соболь" під пересувну криміналістичну лабораторію.

На виконання вказівки МВС України №2631/Пк “Про недоліки в організації платних послуг ЕКП та перерахування отриманих коштів”, - розпорядженням начальника УМВСУ №55 від 3.04.2000р. відкрито пости по КДТЗ і документів що їх супроводжують на ТЗ що ввозяться в Україну на двох митних переходах – “Рава-Руська” і “Шегині” з метою недопущення ввозу в Україну ТЗ з підробленими номерами агрегатів та по підроблених документах. За 2000 рік на Рава-Руській митниці оглянуто 976 автомобілів і виявлено 1 автомобіль з перебитими цифрами номеру кузова. На митному переході “Шегині” оглянуто 1139 і виявлено 4 автомобілі з перебитими цифрами номеру кузова. Під кінець року відкрито третій пост на митному переході «Краківець».

З метою запровадження повноцінного технічного забезпечення напрямку техніко-криміналістичного дослідження документів та почерку в НДЕКЦ введено в експлуатацію два робочих місця експерта на базі ПК та спеціальними приладами “Спектр-Відео М2” та “Спектр-Експерт”.

2001

Управління МВС України у Львівській області виділило для потреб НДЕКЦ адміністративний будинок по вул. Збиральній, 24, де розпочались роботи з його реконструкції та перепрофілювання згідно вимог.

Рівень забезпечення криміналістичною та спеціальною технікою НДЕКЦ, а також її технічний стан – задовільний, хоча по деяких позиціях – недостатній.

Розпочалась експлуатація цифрових фотоапаратів з моделі «Олімпус С3030»

2003

Переїзд в нове приміщення по вул. Збиральній, 24 підрозділів НДЕКЦ.

2004

Спеціалісти Центру з КДТЗ в роботі користуються комп’ютерними базами угонів АІПС "Автомобіль". На базі програмного продукту СП „Комп’ютер Центр” створена та впроваджена пошуково-реєстраційна програма, для зберігання та оперативного пошуку результати досліджень автотранспорту та автотоварознавчих досліджень, що дозволило створити автоматизовані робочі місця експерта-криміналіста у всіх МРЕВ області. База даних дозволяє зберігати як акти досліджень, так ї їх форми, легко настроюється під необхідні умови, підтримується супроводжуючими програмами - базами угонів, контрольними програмами (VIN).

Спільно зі спеціалістами СП "Комп’ютер Центр" розроблена програма для проведення досліджень оціночної вартості автомобілів.

В НДЕКЦ при УМВСУ у Львівській області запрацювала АДІС «СОНДА» з одним робочим місцем. За п’ять місяців встановлено 59 осіб, причетних до скоєння 64 злочинів на території Львівської області.

На кінець року кількість робочих місць доведено до п’яти, з яких 3 розташовані у м. Львові, а 2 – в районах області.

В вибухотехнічному відділі НДЕКЦ створена та постійно поповнюється колекція вибухонебезпечних об’єктів і макетів саморобних вибухових пристроїв, формується колекція макетів пристроїв, призначених для здійснення підпалів.

2005

Вагомий вклад у справу боротьби зі злочинністю вносить відділ експертизи матеріалів, речовин і виробів та медико-біологічної експертизи НДЕКЦ.

Проведено роботу спільно з Львівським РДЦСМС Держспоживпостачу України по атестації лабораторій відділу.

Акредитовано лабораторію пожежотехнічних та вибухотехнічних досліджень НДЕКЦ.

Облаштовані відповідним меблевим устаткуванням робочі кабінети для персоналу, проведені оздоблювальні роботи та технічне оснащення лабораторного комплексу експертного Центру, продовжено роботу по перебудові внутрішніх приміщень корпусу під фотолабораторію, майстерню для трасологічних і балістичних видів досліджень, відстрілу вогнепальної зброї. Проведені роботи із зовнішнього оздоблення адміністративного будинку та впорядкування навколишньої території.

На виконання наказу МВС України від 20.04.2005 №264 „Про чисельне зміцнення підрозділів автотехнічної експертизи та комплексного дослідження транспортних засобів НДЕКЦ”, в штатній структурі НДЕКЦ при УМВСУ у Львівській області у відділі інженерно-технічної, економічної експертизи та упровадження криміналістичної техніки створено відділення автотехнічної експертизи та оцінювальної діяльності в кількості 7-ми посад.

НДЕКЦ отримало свідоцтво про акредитацію від 11.07.2006 за №РЛ783/06, яке засвідчує, що „Науково - дослідний експертно-криміналістичний центр при УМВС України у Львівській області відповідає критеріям атестації і атестований на проведення вимірювань у сфері та поза сферою поширення державного метрологічного нагляду”.

2006

З метою забезпечення остаточного розмежування функцій з техніко-криміналістичного забезпечення ОВС та судово-експертного забезпечення дізнання та досудового слідства, наказом УМВС від 14.08.2006 №571 „Про організаційно-штатні зміни”, в НДЕКЦ проведений перерозподіл експертних посад між відділом організації роботи з ТКЗ роботи ОВС та відділом криміналістичних експертиз.

На виконання рішень МВС України в НДЕКЦ окремо акредитовані вимірювальна лабораторія вибухотехнічного відділу (св.№РЛ609/05), лабораторія дослідження харчових продуктів відділу експертизи матеріалів, речовин, виробів та медико-біологічної експертизи (св.№РЛ669/05), лабораторія балістичних, трасологічних та холодної зброї досліджень відділу криміналістичних експертиз (св.№РЛ673/05).

Велике значення для вирішення проблемних питань судової автотехніки та співпраці між слідчими та експертними підрозділами мав науково-практичний семінар, що відбувся в м. Львові з 19 по 21 лютого 2006 року. В ньому брали участь експерти-автотехніки зі всіх областей України, профільні слідчі СУ ГУМВС України у Львівській області та представники ГСУ МВС України, та колеги із Польщі. В ході проведення семінару було продемонстровано ряд комп’ютерних програм, які використовуються при виконанні автотехнічних досліджень. Одна з них, діюча комп’ютерна програма „V-sim”, яка в доопрацьованій українській версії, та після сертифікації в України спроможна значно покращити якість виконання автотехнічних досліджень.

2007

Запроваджені нові види експертних досліджень – інтелектуальної власності та комп’ютерних технологій.

В усіх пунктах при Львівському МРЕВ та районних РРЕВ Львівської області впроваджено програму «Автоексперт», встановлені прилади для дослідження документів «Відео МТ».

Для проведення досліджень лікарських та інших речовин з ДНДЕКЦ МВС України надійшов та введений в експлуатацію хроматомасспектрометр. У жовтні 2007 року для отримання відповідних навиків у роботі в ДНДЕКЦ пройшов відповідне стажування фахівець відділу експертизи матеріалів, речовин і виробів та медико-біологічної експертизи НДЕКЦ.

Введено в експлуатацію пересувну «криміналістичну лабораторію» на базі автомобіля „Фольксваген транспортер”.

На виконання цільової програми сприяння правоохоронним органам Львівщини у боротьбі із злочинністю на кошти, виділені Львівською облдержадміністрацією, придбана пересувна вибухопожежнотехнічна лабораторія на базі автомобіля „Нива-Шевроле” та сучасне обладнання, яке придатне для використання в лабораторних та польових умовах для проведення експертних досліджень та при оглядах місць подій.

2008

В НДЕКЦ введено в експлуатацію спеціалізовану вакуумну камеру для проведення лабораторних досліджень із виявлення слідів рук фізико-хімічним методом.

Для доукомплектування пересувної вибухопожежнотехнічної лабораторії закуплено:

- носимий газоаналізатор – для проведення експрес-аналізу повітря на предмет ідентифікації в епіцентрі вибуху вибухових речовин;

- портативна рентген-установка – для неруйнівного огляду в польових умовах вмісту предметів для виявлення в них вибухових пристроїв.