Львівський НДЕКЦ МВС України

Схема доїзду.

Контакти:
Юридична адреса:

м. Львів,79040, вул. Конюшинна, 24.
Фактична адреса:
м. Львів,79040, вул. Збиральна, 24.
Електронна пошта: ndekc@lv.npu.gov.ua
Приймальна директора:
(032) 262-52-19.
Бухгалтерія:
(032) 262-20-34.
Канцелярія:
(032) 262-17-87.
Відділ біологічних досліджень (встановлення батьківства):
(032) 261-39-24.
Факс: (032) 262-50-11.
Охорона: (032) 262-21-73.

23.12.2020 на базі Львівського НДЕКЦ МВС була проведена ознайомча екскурсія курсантам 4-го курсу факультету №1 Львівського державного університету внутрішніх справ. Метою візиту було ознайомлення з практичною роботою судових експертів.


В секторі трасологічних досліджень курсанти ознайомились з основними видами трасологічних досліджень та нормативно-правовою базою забезпечення судово-експертної діяльності. Крім цього, відвідувачам було наочно продемонстровані навчальні стенди щодо класифікації слідів, будови замикальних пристроїв, пломб та дослідження цілого по частинах. За допомогою сучасного оптичного обладнання, а саме мікроскопу Leica, було здійснено пошук індивідуальних ознак на внутрішніх поверхнях циліндрового механізму.


Судові експерти сектору балістичного обліку розповіли про можливості роботи автоматизованої ідентифікаційної системи «BalScan», яка застосовується для максимальної ефективності використання балістичних обліків при розслідувані злочинів, вчинених з використанням вогнепальної зброї. Курсанти були враженні можливостями даної системи: тривимірне сканування куль та гільз, розширені можливості фокусування, програмне забезпечення дозволяє отримувати, порівнювати, архівувати та здійснювати пошук у базі даних.


Завідувач сектору дактилоскопічних досліджень продемонстрував можливості роботи АДІС: пошук та кодування слідів, ідентифікація сліду з відбитком пальця руки. Розповів про особливості виявлення слідів за допомогою фізико-хімічних та хімічних методів, про роботу системи візуалізації «RUVIS» при виявленні слідів рук на об’єктах при ОМП та в лабораторних умовах. Також було наголошено на особливостях проведення комплексних експертиз з об’єктами, які в подальшому будуть направленні для виявлення слідів біологічного походження.

Під час зустрічі із викладачами та курсантами обговорено проблемні питання виявлення об’єктів (слідів) на місці злочину, подальша їх фіксація та скерування для експертних досліджень.