Львівський НДЕКЦ МВС України

Схема доїзду.

Контакти:
Юридична адреса:

м. Львів,79040, вул. Конюшинна, 24.
Фактична адреса:
м. Львів,79040, вул. Збиральна, 24.
Електронна пошта: ndekc@lv.npu.gov.ua
lviv@dndekc.mvs.gov.ua
Приймальна директора:
(032) 262-52-19.
Бухгалтерія:
(032) 262-20-34.
Канцелярія:
(032) 262-17-87.
Відділ біологічних досліджень (встановлення батьківства):
(032) 261-39-24.
Факс: (032) 262-50-11.
Охорона: (032) 262-21-73.

3.1 Балістичне дослідження вогнепальної зброї та бойових припасів до неї


Головні завдання балістичної експертизи: встановлення конкретного екземпляра вогнепальної зброї за слідами на стріляних кулях, шроті, картечі, гільзах; визначення виду системи (моделі) та калібру вогнепальної зброї і боєприпасів; визначення технічного стану зброї, боєприпасів і придатності їх до стрільби; встановлення можливості пострілів без натискування на спусковий гачок; встановлення належності саморобних стріляючих пристроїв і патронів до них до вогнепальної зброї та боєприпасів; встановлення способу виготовлення саморобних вогнепальних пристроїв; встановлення обставин, пов'язаних з використанням вогне¬пальної зброї (факту стрільби після останнього чищення і змащування зброї, кількості пострілів, відстані, з якої стріляли, напряму пострілу, взаємного положення зброї і перешкоди та ін.).


Чи виконано підпис від імені особи (прізвище, ім’я, по батькові особи, від імені якої зазначено підпис) у документі (назва документа та його реквізити, графа, рядок) тією особою, від імені якої він зазначений, чи іншою особою?.

Орієнтовний перелік вирішуваних питань:

- Чи вистріляна куля з даного екземпляра зброї (пістолета, рушниці, обріза, тощо)?

- Чи вистріляні дані кулі (гільзи) з одного екземпляра зброї? Чи відстріляні дані гільзи зі зброї, наданої для дослідження?

- Чи справна дана зброя? Якщо ні, то які вона має несправності? Чи виключають ці несправності можливість пострілу?

- З якої зброї (вид, система, модель) вистріляна дана куля (або декілька куль)?

- До якої зброї (вид, система, модель) належить відстріляна гільза (або декілька гільз)?

- Чи були надані куля і гільза до пострілу частинами одного патрона?

- Чи є вогнепальною зброєю предмет, вилучений у підозрюваного?

- Яким способом (промисловим чи саморобним) виготовлено предмет (зброя, патрон), вилучений у підозрюваного?

- До якого виду, системи, моделі, калібру належить дана вогнепальна зброя?

- Чи є боєприпасом патрон, вилучений у підозрюваного?

- До зброї якого виду, системи, моделі, калібру призначено патрон, вилучений у підозрюваного?

- Чи міг з даної зброї за певних умов (наприклад, при падінні її на ґрунт, підлогу, тощо) бути здійснений постріл без натискання на спусковий гачок?

- Чи стріляли з даної зброї після її останнього чищення і змащування? (експертиза продуктів пострілу - хімія)

- Який порох (вид, марка) застосовано при останньому пострілі з даної зброї? (експертиза продуктів пострілу - хімія)

- З гладкоствольної зброї якого калібру вистрілено кулю (шрот, картеч, пиж), вилучену на місці події (з трупа потерпілого під час проведення судово-медичних досліджень)?

- Чи є дане пошкодження вогнепальним?

- Кулею якого калібру, типу (оболонковою, напівоболонковою, тощо) утворено пошкодження?

- Яким є дане пошкодження - вхідним чи вихідним?

- У якому напрямку і з якої відстані зроблено постріл, що утворив пошкодження на об'єкті, вилученому з місця події?

- Яким було положення зброї відносно потерпілого (перешкоди)?

Вимоги до матеріалів, які необхідно представити експертові для проведення дослідження.

При призначенні експертизи в розпорядження експертів надається вогнепальна зброя, патрони, кулі, гільзи, об’єкти зі слідами пострілу (одяг, частини уражених пострілом предметів), виявлені на МП чи та, що вилучається у підозрюваних осіб; за необхідності - протоколи огляду і схеми із зазначенням місця виявлення речових доказів.

Зброя на дослідження направляється у тому стані, в якому була виявлена. Заряджену зброю необхідно розрядити, вказавши це в постанові про призначення експертизи.

Упакування зброї повинне проводитися таким чином, щоб захистити частини цієї зброї від пошкоджень, дії вологи, атмосферних опадів, пилу й інших речовин.

Частини зброї повинні бути приведені в такий стан, при якому вони були б міцно з'єднані одна з одною (затвор закритий, курок опущений і поставлений на запобіжник, магазин закріплений засувкою і т.п.).

Для ідентифікації зброї за стріляними кулями і гільзами на дослідження повинні бути надані: кулі чи гільзи, виявлені на МП; зброя, з якої ймовірно вони були вистріляні; при можливості - патрони для експериментальної стрільби з наданої зброї.

Якщо у справі раніше проводились судово-медичні та інші експертизи, пов’язані з даною експертизою, експертові надаються копії цих експертиз, фотознімки, схеми, тощо. Зброю, яка направляється на експертизу, необхідно розрядити. Якщо прийомами, які звичайно застосовуються, розрядити її неможливо, то частини ударно-спускового механізму проводяться в положення, яке унеможливлює випадковий постріл. На упаковці мають бути зроблені попереджувальні написи. Речові докази упаковуються окремо. При цьому повинен бути забезпечений захист їх від забруднення, пошкоджень та взаємного контакту у процесі транспортування. Дульний зріз зброї закривається частою білою тканиною і обв’язуються.