Львівський НДЕКЦ МВС України

Схема доїзду.

Контакти:
Юридична адреса:

м. Львів,79040, вул. Конюшинна, 24.
Фактична адреса:
м. Львів,79040, вул. Збиральна, 24.
Електронна пошта: ndekc@lv.npu.gov.ua
Приймальна директора:
(032) 262-52-19.
Бухгалтерія:
(032) 262-20-34.
Канцелярія:
(032) 262-17-87.
Відділ біологічних досліджень (встановлення батьківства):
(032) 261-39-24.
Факс: (032) 262-50-11.
Охорона: (032) 262-21-73.

За ініціативою Головного управління національної поліції у Львівській області, 08.02.2024 відбулися спільні практичні навчання спеціалістів-криміналістів слідчих підрозділів ГУНП у Львівській області та судових експертів Львівського НДЕКЦ МВС за напрямами трасологічних, дактилоскопічних та біологічних досліджень.


Під час проведення практичних навчань фахівцями сектору трасологічних досліджень відділу криміналістичних видів досліджень Львівського НДЕКЦ МВС було доведено відомості щодо особливостей виявлення, вилучення та збереження слідової інформації на об’єктах, які підлягають дослідженню в межах судової трасологічної експертизи. Обговорено наочні позитивні та негативні приклади вилучення слідів та особливостей призначення судових трасологічних експертиз. Крім цього, до відома спеціалістів-криміналістів слідчих підрозділів доведено вимоги інформаційного листа ДНДЕКЦ МВС «Особливості вилучення, упакування розділених частин дерева з метою призначення судової трасологічної експертизи» із демонстрацією презентаційних фото матеріалів.


Співробітниками сектору дактилоскопічних досліджень та обліків відділу криміналістичних видів досліджень Львівського НДЕКЦ МВС під час вищевказаних практичних навчань доведено інформацію щодо особливостей обробки різних поверхонь об’єктів дослідження спеціальними порошками та розчинами, з метою виявлення дактилоскопічних слідів. Акцентовано увагу на вимоги щодо пакування об’єктів дослідження з метою збереження слідів, які підлягають дослідженню в межах судової дактилоскопічної експертизи. Наголошено на позитивних та негативних прикладах виявлення, вилучення та фіксації слідів спеціалістами-криміналістами слідчих підрозділів.


Також працівниками відділу біологічних досліджень та обліку Львівського НДЕКЦ МВС було проведено ознайомче теоретично-практичне заняття щодо можливостей молекулярно-генетичної експертизи в аспекті надзвичайно актуального питання - ідентифікації невпізнаних тіл можливостями Електронного реєстру геномної інформації людини, доцільності відібрання зразків букального епітелію у родичів зниклих безвісти осіб різного ступеня біологічної спорідненості. Звернено особливу увагу на правильність упакування слідової інформації та зразків біологічного походження. Обговорено особливості вилучення, під час проведення слідчих дій, об’єктів, які перебувають у вологому стані і можуть містити сліди біологічного походження, роз’яснено наслідки пакування таких об’єктів у вологому стані та можливі варіанти належного поводження з такими об’єктами. Учасників навчання було ознайомлено з особливістю молекули ДНК, засобами та методами захисту від контамінації, потребою особистого захисту під час роботи з біологічними рідинами. Також проведено роз’яснювальну роботу щодо різних видів дезінфекції та стерилізації в польових умовах та в умовах лабораторії чи кабінету.


Під час зустрічі спеціалісти-криміналісти активно ставили запитання, дискутували та уточнювали правильність своїх дій з об’єктами біологічного походження, цікавилися особливостями спадкування генетичної інформації. В кінцевому результаті проведенні спільні практичні навчання значно покращать формування доказової бази у кримінальних провадженнях, підвищать якість та інформативність вилучених при огляді місця події слідів (речових доказів).